SUSTAINABILITY

Nezpomalující se kolotoč módního průmyslu je stále považován za jednoho z největších a nejhorších znečištovatelů životního prostředí. Recyklace je stále velice komplikovaná a 99% oblečení končí na skládkách. Pojďme se pokusit dělat věci lépe. 

 


 

WARM SAND

baner

 

Lenzing ™  ECO VERO ™ viskózové vlákno! 

Proč jsme pro novou kolekci vybrali zrovna tento materiál? Důvodu proto mám již několik !!!

Lenzing ™  ECO VERO ™ viskózové vlákno je vyrobeno čistě z udržitelných a obnovitelných zdrojů lesních surovin. 

Vlákno bylo certifikováno jako dokonale šetrné k životnímu prostředí po celou dobu jejich životnosti od těžby surovin, výrobu, distribuci až po likvidaci vlákna. Certifikace byla udělena organizací EU Eco label.   


Vlákno LENZING™ ECOVERO™ má až o 50% nižší uhlíkovou stopu oproti výrobě běžně dostupné viskózy. Při výrobě vlákna se spotřebuje až o 50% méně vody oproti výrobě bežně dostupné viskózy.

V příkladu:

zkouska spotreba _1

   

Velkou výhodou produktů vyrobených z ECO VERO ™ viskózy je, že po jejich likvidaci je materiál rozložitelný již do tří měsíců.

 

 biodegradeble

  

Transparentnost dodavatelského řetězce: 

Speciální výrobní systém umožňuje identifikovat viskózová vlákna značky LENZING ™ ECOVERO ™ v konečném produktu, a to i po dlouhých krocích zpracování textilu. Spotřebitelé šetrní k životnímu prostředí si mohou být tak jisti,  že produkt, který zakoupili pod tímto označením, opravdu obsahuje pravou ekologicky zodpovědnou viskózu LENZING ™ ECOVERO ™. 

 

Další výhody materiálu : 

. Přirodní vlákno z lesni suroviny dodavá  ECO VERO ™ viskóze prodyšnost a pohodlnost při nošení

. Vlákno velice dobře udržuje barvy a neni statické

. Produkty jsou velice jemné na omak

 

 Certifikace vlákna byla udělena organizací EU Eco label.  

Blomsten_PNG

 

TRY IT BETTER

Screen Shot 2020-02-18 at 21.06.57

Nezpomalující se kolotoč módního průmyslu je stále považován za jednoho z největších a nejhorších znečištovatelů životního prostředí. Recyklace je stále velice komplikovaná a 99% oblečení končí na skládkách. Pojďme se pokusit dělat věci lépe. 

S touto myšlenkou vznikla naše nová kolekce pod názvem “Try it better with Tencel™”! Je to vůbec první kolekce, která nás donutila více než myslet. Měsíce hledání, zjišťování správných informací a navazování kontaktů tak, abychom co nejméně uškodili životnímu prostředí a samotné matičce zemi

Screen Shot 2020-02-29 at 16.49.26

Vítězem materiálu pro naši novou kolekci se jednoznačně stal Tencel™. Pro získání tohoto certifikovaného materiálu jsme tak oslovili firmu Lenzig, což byla jistota udržitelnosti a garance kvality. Firma Lenzig, která vyrábí vlákno pro výrobu Tencel materiálu, nám poskytla jejich přímé dodavatele a my jsme zvolili toho, který je momentálně nejblíže k místu vzniku návrhu a prvních vzorků. A tím je firma v dánském Aarhusu

První vzorky a návrhy vznikají momentálně v samotném hlavním měste Dánska, v Kodani, kde udržitelnost a smysl pro životní prostředí je zkrátka součást životního stylu všech Dánů.

Produkty jsou nadále vyrobeny a naskladněny v České Republice ve městě Česká Skalice, kde máme jistotu, že je pro vás vyrobí kvalitně a s láskou tak, že vám vydrží věčnost. Poté už produkty putují k vám, samotným zákazníkům. A my už jen doufáme, že si produkty zamilujete tak, jako my a budete o ně pečovat tak, jak vám doporučíme. Chceme přece, aby vám vydržely co nejdéle. 

 Screen Shot 2020-02-29 at 16.49.31

Bohužel nemůžeme říct, že je celá kolekce 100% udržitelná, materiál Tencel™ je doplněn o 4% elastanu, který je pro nás u prádla zatím neodmyslitelnou součástí. Také veškeré komponenty jako jsou pruženky a zapínátka (které k nám docestovaly z České republiky a Polska) nemužeme považovat za udržitelné.

 


 

Due to the fashion carousel not chilling out, Fashion Industry became one of the biggest threats to the environment. Recycling is still very complicated and 99% of clothes ends up on garbage dump. Let´s try to do things better. 

Our new collection was created with that thought and we named it „Try it better with Tencel™". It is the first collection that made us more than just think. Months of seeking for the right information and contacts, so we could do the least harm possible to the environment and to the Mother Earth.

abc1

Without no doubt, the material winner of all the competitors is Tencel™. To get this certified material, we addressed the company Lenzig, which was certainty of sustainability and guarantee of quality. Company Lenzig, which produces fibre for Tencel material production, provided us prime suppliers of material and we have chosen the one, that was closest to the origin of design and the first samples – supplier from Aarhus, Denmark

The very first samples and designs are now being created in the capital of Denmark – Copenhagen, where sustainability and sense for the environment is part of natural lifestyle of Danish people. 

Products are still being made and stored in Czech Republic, in Česká Skalice, where we know, they are being made with love and quality, so they will last forever. After that, the products are ready to go to you – our customers. And we hope, that you will love the products as we do, and you will look after them the way, we recommend, so they can last for the longest time possible. 

abc2

Unfortunately, we can´t say the whole collection is 100% sustainable. Material Tencel™ consists of 4% of elastan, which is still the part of lingerie we can´t replace, for now. Also, the other components such as elastics band and openings (that came to us from Czech Republic and Poland) are not considered as sustainable.

 

2 položek celkem